• AKU
Tento tiket je zatím prázdný, sázku přidáte kliknutím na příslušný kurz.
Analýzy

Světová jednička hned dvakrát v akci!

20. březen 2017  Autor: Melinho10 

Šipkařská Premier Legue pokračuje osmým večerem a některým hráčům jde opravdu o hodně. V Manchesteru se bude bojovat nejen o šanci udržet se mezi nejlepší osmičkou i ve druhé fázi soutěže, ale také o důležité body v popředí tabulky. Do bot teče především Kimu Huybrechtsovi a Jelle Klaasenovi. V případě porážky zůstanou oba před závěrečným večerem v Cardiffu bez šance. Dvakrát uvidíme nejlepšího hráče planety Michaela van Gerwena. Kvůli absenci v Exeteru (zranění zad) jej čekají dva zápasy, po kterých se může posunout na první místo.


Premier League

Pauzu má Dave Chisnall, který je třetí od konce, což při pohledu na los v posledním kole, kdy narazí právě na van Gerwena, není úplně optimální pozice. Chizzy musí čekat na výsledky z Manchesteru, které mu mohou zajistit pokračování v soutěži.

Michael van Gerwen (Mighty Mike) – James Wade (The Machine)

Pouze jednu porážku utrpěl v loňském ročníku Premier League „Mocný Majk“. Bylo to v Leedsu právě s Jamesem Wadem. Oba už mají jistotu, že se představí i ve druhé fázi. Třiatřicetiletý rodák z Aldershotu působí velmi nenápadným dojmem, jeho statistiky nejsou vůbec dobré, má druhé nejhorší zavírání, druhý nejhorší průměr ze všech a také nejméně 180.

I přesto ale Wadeovi patří třetí místo s osmi body. Holanďanovi se minule proti Taylorovi nepovedl start, ale i přesto nakonec dokázal zvítězit. Nadále tak zůstává jediným hráčem, který nezná chuť porážky. Zároveň vládne statistikám, jeho průměr na tři šipky i zavírání jsou nejlepší ze všech deseti borců.

Proti Wadeovi soupeři většinou nepředvedou své maximum, proto je The Machine tak vysoko. Od momentálně nejlepšího hráče současnosti se však nedá čekat něco podobného, na úvod večera to vidím na naprosto jasný zápas. Nejsem velkým příznivcem statistik, ovšem čísla hovoří jasně pro Gerwena, který předvádí výkony o několik tříd výše. Nizozemec by mohl zavřít 170!

Kim Huybrechts (The Hurricane) – Gary Anderson (The Flying Scotsman)

Belgičan hraje o naději. V tomto zápase potřebuje dva body. Bude to mít nesmírně těžké, z dosavadních sedmi večerů ještě ani jednou nezvítězil. Navíc proti němu nastoupí „Létající Skot“. Dvojnásobného světového šampiona nezastihla Premier League v nejlepší formě, ze sedmi zápasů získal pouze sedm bodů, to je pro Andersona určitě málo. V Rotterdamu mi šestačtyřiceti­letého Skota bylo líto, s Barneveldem nezahrál špatně, ovšem Barney předvedl neuvěřitelný výkon.

Po Gerwenovi je Gary druhým a posledním hráčem s průměrem nad sto – 102,23. Huybrechts bude muset předvést skutečně výkon na hraně svých možností. Pokud se mu to nepodaří, skončí jeho druhá zkušenost se slavnou soutěží už příští týden.

Nevěřím, že by světová dvanáctka dokázala překvapit dvojku žebříčku PDC Order Of Merit. Rozdíl mezi oběma hráči je opravdu veliký, Anderson navíc potřebuje body jako sůl. Garymu se v Manchesteru poměrně daří, naposledy zde prohrál v roce 2012 s Kevinem Painterem (6–8) ve velmi nepovedeném zápase obou hráčů, kteří měli své průměry okolo 80.

Peter Wright (Snakebite) – Phil Taylor (The Power)

Forma skotského borce je neuvěřitelná, nyní na něj čeká nejlepší hráč všech dob. Taylor mi v Rotterdamu přišel úplně bez energie. Až do pátého večera zůstával bez porážky, od té doby však podlehl Lewisovi a Gerwenovi. Šestapadesátiletý borec se propadl až na šestou pozici, jeho čísla také nejsou nijak oslňující.

Naopak extravagantní Skot vede tabulku celé Premier League! Hraje skvěle a v tomto ročníku nestačil pouze na světovou jedničku. Loni se oběma v Manchester Aréně dařilo, Wright porazil 7:1 Jamese Wadea, Taylor si poradil se svým krajenem Adrianem Lewisem 7:2. Vzájemné zápasy těchto šipkařů jsou jako na houpačce, a to jak před televizními kamerami, tak i mimo ně.

Osobně tipuji výhru Wrighta, jeho forma stále roste. Po prvním vyhraném „majoru“ v kariéře směřuje tento sympaťák i za postupem do semifinále Premier League, i když to je ještě hodně daleko. Taylor už není tak silný jako býval, i proto jde o jeho poslední sezónu. Rodák z Livingstonu neprohraje, viděl bych to na minimálně 12 legů. Očekávám o dost vyrovnanější souboj než u předchozích dvou utkání.

Jelle Klaasen (The Cobra) – Adrian Lewis (Jackpot)

Klaasenovi jde o hodně. Semifinalista mistrovství světa 2016 potřebuje bodovat, v opačném případě se může rozloučit s působením ve druhé polovině této soutěže. Nizozemec umí zahrát výborné zápasy, ale zdá se, že na Premier League ještě není ani ve dvaatřiceti letech připravený. Má nejhorší průměr a nejhorší zavírání ze všech deseti šipkařů, po právu se proto nachází na posledním místě.

Jackpot se konečně zvedl, dvakrát po sobě vyhrál a v tabulce jde nahoru. V Rotterdamu to ale znovu nebylo bez konfliktu. S Huybrechtsem už prohrával 1:3, soupeře pak opět velmi nesportovním chováním rozhodil a šesti legy v řadě utkání otočil ve svůj prospěch. Čísla světové čtyřky jsou průměrná, za zmínku snad stojí jen to, že spolu s Gerwenem dokázal Lewis jako jediný zavřít 170.

Tohle bude rychlý zápas, oba hru příliš nezdržují. Angličan se v posledních dvou zápasech rozházel a v Glasgow i v Rotterdamu zaznamenal nejvíce 180 z celého večera (dohromady 12). Takové tempo by mělo vyhovovat i jeho soupeři. Jak už jsem zmínil, Klaasenovi jde o všechno, ten svou kůži rozhodně lacino nedá a můžeme se těšit na velmi zajímavou bitvu!

Raymond van Barneveld (Barney) – Michael van Gerwen (Mighty Mike)

Čistě holandský souboj na závěr. Bude to řežba! Zápasy těchto dvou přinášejí v posledních letech opravdu skvělou podívanou. Barney je jedním z mála hráčů, kteří se světovou jedničkou dokáží hrát vyrovnané zápasy, dokonce Gerwena porážet. Loni se v Premier League střetli dvakrát, jednou utkání skončilo nerozhodně, v Manchesteru pak vyhrál 7:2 mladší z obou hráčů.

Žijící legenda šipek van Barneveld minule předvedl něco neskutečného, když Garymu Andersonovi povolil pouze dva legy. Barney je čtvrtý, překvapivě i nadále zůstává v popředí statistiky 180 – má jich už 29, Gerwen 21. Hrát se bude o důležité body, „Zelená mašina“ může poskočit na první místo, zkušený Barneveld zase drží poslední postupové místo do Londýna, ovšem to je ještě dost daleko!

Utkání dvou kamarádů přinese znovu nesmírně zajímavou podívanou, každopádně já věřím v tu chvíli už rozehranému Gerwenovi, který když se dostane do své pohody, můžeme se těšit na neskutečné náhozy a vysoká zavírání! Jak už jsem naznačil u prvního zápasu MvG, i zde stojí za zkoušku zavření 170, oba ho ve své kariéře předvedli už několikrát!


Autor: Melinho10

Máte zájem o psaní blogů? Ozvěte se nám na blogy@tipsport.cz.


Foto: Profimedia.cz


Přečteno: 924x

Komentáře k článku

Chcete přispívat do diskuzního fóra? Přihlaste se do svého účtu u Tipsportu nebo si účet zdarma založte!

Založit účet