• AKU
Tento tiket je zatím prázdný, sázku přidáte kliknutím na příslušný kurz.
Analýzy

Nováčky čeká víkend plný porážek

22. září 2017  Autor: Kouba71 

Třetí liga je zase tady. Porce devíti zápasů sázkaře doslova vybízí, zkusit zařadit na tikety nějaké tutovky. Je ale nutné se mít na pozoru, protože na amatéry v ČFL čeká další anglický týden. Takhle náročný program nemá ani drtivá většina celků v první lize. Nabízím sondu s nápovědou, jak by to mohlo dopadnout.


ČFL

V první řadě to vypadá na domácí výhru Domažlic. Tam přijede nováček z Ústí nad Orlicí. Při pohledu na bodový zisk nejsou hosté proti jiným bývalým celkům z divize nějakým třetiligovým propadákem, ale na půdě favorita na body nedosáhnou.

Tady se snad vážně dá uvažovat o jiném tipu než výhře domácích pouze ve chvíli, kdy si řeknete, že Jiskra zápas podcení.

Před pár dny vyhrála v poháru nad prvoligovou Duklou a ukázala, že na vlastním stadionu je pořádně silná.

Jasně, proti týmu z Prahy se do sestavy cpal každý a hráči se mohli přetrhnout. Teď přijedou bezejmenní plejeři z východu. V hlavách musí nutně naskočit myšlenka: Ty přece doma smázneme.

A právě tohle může být nebezpečné. I když se to nemusí zdát jako hlavní, klub získal ze Sokolova zkušeného brankáře Šimona. V poháru ještě nechytal, je ale možné, že trenér tuto jistotu mezi tyčemi otestuje.

Ústí nad Orlicí si nejede do Domažlic jen zahrát a řekněme na výlet. Čtyři hodiny cesty autobusem ani jiným slovem než výlet nazvat nelze, ale žádná sranda akce se konat nebude.

Kdyby se hrálo odpoledne, jak to bývá v Domažlicích obvyklé, snad by to trmácení busem šlo nějak překousnout. Jenže nedělní dopolední výkop v 10:15 přinutil šéfy klubu z Ústí vytáhnout z kasy nějakou tu korunu navíc.

Klub vyrazí k zápasu o den dříve, hráči se pořádně vyspí a věřte, že o motivaci budou mít postaráno.

Prohrát doma dvakrát po sobě? To Vltavín nedopustí

Jestli není co závidět týmu z Ústí nad Orlicí, tak podobně je na tom další nováček z Nymburka. Ten sice pojede k dvojnásobnému vítězi ČFL do Jiren jen půl hodiny, jenže možná by raději cestoval do Domažlic.

Zvláště když Jirny naposledy prohrály v Písku a připsaly si třetí porážku v soutěži. To musel šéf Viktorie pořádně vyvádět a hráči si jistě dají záležet na tom, aby impulzivnímu šéfovi nedali další důvod se zlobit.

Šance Nymburka moc nezvyšuje ani to, že konečně v sedmém utkání sezony vstřelil gól. Takže teď u něj v tabulce svítí jednička na kontě bodů i vstřelených branek.

A zkusil bych ještě třetí jedničku. Po dvou porážkách v řadě se chytí Vltavín. Ten naposledy prohrál doma s Chrudimí, čímž pokazil klubovému šéfovi šedesátiny.

Už tehdy se hráči dušovali, že podobný nepovedený zápas doma je pouze nedopatřením, ke kterému dochází maximálně jednou za… No prostě moc takových za sezonu nebude a hráčům bych v tomhle případě docela věřil.

Králův Dvůr na hřišti Vltavínu prohrál dvakrát v řadě. Dá se čekat, že zápas v hlavním městě tým odmaká. Trenér Jiří Sabou sám nebýval v roli hráče jiný a teď chce po mužstvu poctivý fotbal. Ten navíc dokážou Cábelíci podpořit kvalitou, na Vltavínu to ale prostě bude jednička.

Křeč Písku je pryč. Poznají to i Brozany

Po počátečních rozpacích se rozjíždí Písek. Jihočeši před startem sezony odtajnili plán dostat se do druhé ligy, nabušili kádr, jenže i na ně dopadla jakási křeč spojená s povinností posunout se výš.

Slepičkovi a spol. se už ale dýchá lépe. Trenér ustálil sestavu a poslední domácí výhra nad Viktorií Jirny budiž zlomem k lepšímu.

„Brali jsme to jako klíčový zápas, po té výhře jsme se posunuli tabulkou definitivně mezi lepší týmy a chceme v tom pokračovat,“ nechal se slyšet v médiích trenér Písku Prášil.

Jeho svěřenci jsou mnohdy srovnáváni s pražskou Spartou. Zahraniční posily Jihočeši nemají, kvalitní kádr ale ano a herně to zatím určitě není žádná krasojízda.

Důležité je ale sbírat tři body a to se v poslední době Písku daří. Teď na hřišti nováčka z Brozan ho nečeká žádná lehká práce, ale výhru tam favorit „uklohní“.

Na fotbalovou krásu si fanoušci budou muset počkat, ale za tu se body do tabulky nepřičítají. Brozany jsou sice po výhře v bitvě nováčků s Čížovou zdravě nabuzené, ale tady se projeví větší kvalita hostů. A nic na tom nezmění ani probuzený exteplický střelec Chukwuma.

Tři body by jako sůl potřebovaly Štěchovice, které po skvělém rozjezdu doplácejí na početnou marodku.

Osa mužstva ve složení stoper Kučera, záložník Volešák a útočník Batka je v plné polní a odskáče to Čížová.

Její opory si sice vynutily před týdnem změnu trenéra, jenže pak místo proměny k lepšímu přišel zmar po domácí prohře s Brozany.

Klub dlouho zvažoval, zda nebude účinkování ve třetí lize jen zbytečným experimentem. Ještě pár dní před losovacím aktivem byl v kontaktu s konkurencí, která měla o ČFL zájem.

Jenže pak do nejvyšší amatérské soutěže poskočil a teď je v kontaktu s tvrdou realitou. Nový trenér Jindra je sice kvalitní kouč, navíc plánoval posílení, ale výlet do Štěchovic pro jeho tým dobře neskončí.

Co tedy vsadit: Vltavín – Králův Dvůr 1, Brozany – Písek 2, Štěchovice – Čížová 1, Jirny – Nymburk 1, Domažlice – Ústí nad Orlicí 1.


Autor: Kouba71

Máte zájem o psaní blogů? Ozvěte se nám na blogy@tipsport.cz.


Foto: Profimedia.cz


Přečteno: 1 030x

Komentáře k článku

Chcete přispívat do diskuzního fóra? Přihlaste se do svého účtu u Tipsportu nebo si účet zdarma založte!

Založit účet