• AKU
Tento tiket je zatím prázdný, sázku přidáte kliknutím na příslušný kurz.
Analýzy

Kdo se stane prezidentem?

8. leden 2018  Autor: barchen 

Čeká nás historicky druhá přímá volba prezidenta, ve které se Miloš Zeman pokusí obhájit svůj mandát. Znovuzvolení se mu bude snažit znesnadnit hned osm dalších kandidátů. Který z nich má největší šanci na zvolení?


ČESKÉ PREZIDENTSKÉ VOLBY x LIVE SÁZKY


Miloš Zeman

Obhájci prezidentského úřadu to mají vždy o něco snazší než vyzyvatelé. Miloš Zeman má stabilní podporu přibližně 30 procent voličů a pro dalších 10 až 15 procent představuje obstojnou alternativu. Zeman cílí především na starší občany, venkov a lidi, kteří odmítají unijní řešení migračních problémů.

Zmíněnou politikou ale odehnal část voličů, která ho podpořila v roce 2013. K tomu se navíc přidaly spekulace o jeho zdravotním stavu, poklonkování východním zemím a přinejmenším velmi zvláštní spolupracovníci na Pražském hradě. Proto Zeman představuje nepřijatelnou alternativu pro přibližně polovinu voličů.

Nepochybně je favoritem, už jen kvůli tomu, že má prakticky jistý postup do druhého kola. V něm to ale bude vyrovnaná bitva s velmi nejistým koncem.

Velká čtyřka

Z osmičky vyzyvatelů má reálnou šanci na druhé kolo jenom polovina: Jiří Drahoš, Michal Horáček, Mirek Topolánek a v neposlední řadě Pavel Fischer.

Jiří Drahoš se zatím jeví jako druhý největší favorit prezidentské volby, ale postupně začíná slábnout.

Ve veřejných debatách jasně zaostává za zmíněnou trojicí pronásledovatelů a v kampani zatím nepřišel s tématem, se kterým by se voliči identifikovali. Hlasy dostane především kvůli tomu, protože si lidé myslí, že jako jediný má šanci v druhém kole proti Zemanovi.

Na třetím místě se momentálně nachází Michal Horáček. Jeho tématy jsou transparentnost a důraz na národní hrdost. I proto má jako hlavní heslo kampaně „Hrdí lidé, silná země“.

Patří mezi lepší diskutéry, v průzkumech není nijak významně vzdálen od Drahoše. Do druhého kola může klidně projít. V duelu se Zemanem by byl mírným outsiderem.

Čtvrté místo má Mirek Topolánek, jeho případný duel se Zemanem mu ale nedává prakticky žádné šance na zvolení. Pro první kolo má ale solidní potenciál, čímž by mohl zamíchat s postupem ostatních kandidátů.

Páté místo okupuje Pavel Fischer, bývalý velvyslancem České republiky ve Francii. Na kampaň nemá mnoho financí, což ale do jisté míry dorovnává vysoký počet dobrovolníků a podporovatelů. V debatách je jednoznačně nejlepší a dokazuje v nich, že má pro prezidentský úřad největší kvalifikaci. Nakonec to na druhé kolo asi stačit nebude, ale pokud by se do něj dostal, byl by v něm jen mírným outsiderem.

Čtyři vzadu

Zbylí kandidáti nemají šanci na postup. Marek Hilšer, Vratislav Kulhánek, Jiří Hynek a Petr Hannig získají pouze jednotky procent, kandidují tak především kvůli popularizaci vlastních myšlenek a stran.

Co vsadit?

Z aktuálních kurzů se vyplatí vsadit celkové vítězství Michal Horáčka. Na první kolo vypadají hezky sázky na nízký zisk Petra Hanniga, Jiřího Hynka a Jiřího Drahoše. Pavel Fischer by měl pohodlně získat 8 a více procent.

Tikety: Horáček x Hannig x Hynek x Drahoš x Fischer


Autor: barchen

Máte zájem o psaní blogů? Ozvěte se nám na blogy@tipsport.cz.

Foto: Profimedia.cz


Zveřejněné názory, stanoviska, hodnocení a jiná vyjádření nelze považovat za vyjádření společností skupiny Tipsport.


Přečteno: 4 343x

Komentáře k článku

Chcete přispívat do diskuzního fóra? Přihlaste se do svého herního konta u Tipsportu, nebo si konto zdarma založte!

Založit účet