• AKU
Tento tiket je zatím prázdný, sázku přidáte kliknutím na příslušný kurz.
Analýzy

Překvapí Dynamo Oceláře?

13. březen 2018  Autor: seky07 

Vrchol sezóny je tu! Začíná dlouho očekávané play-off. To nám již ve čtvrtfinále nabídne velmi zajímavé souboje. Narazí na sebe například Třinec s Pardubicemi a v moravsko-slezském derby si to rozdají Vítkovice s Kometou! Pojďme se podívat na první dvě čtvrtfinálové dvojice trošku podrobněji. Další série si rozebereme později.


TIPSPORT EXTRALIGA

Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice

Favoritem jsou jednoznačně Slezané. Dlouhodobě patří mezi top české kluby a potvrzují to i výsledkově. Není náhoda, že tým Václava Varadi skončil v základní části na třetí příčce. Hokejisty Dynama bychom mohli označit jako jedno z překvapení tohoto ročníku. S týmem se před začátkem ročníku počítalo spíše do spodních pater tabulky. Tam se klub z Pardubic také pohyboval. Po několika změnách v kádru se ovšem borci z Pardubic naladili na vítěznou vlnu a výsledkem pro ně bylo velmi dobré šesté místo!

Velmi pikantní série čeká na Pavla Marka, který mnoho led působil jako sportovní manažer na straně Třince. Z hráčů bychom mohli vypíchnout například Daniela Rákose, či na druhé straně Rostislava Marosze. Oba hráči dříve nastupovali za aktuálního soupeře.

V sérii očekávám velmi vyrovnané zápasy. Ze základní části mají lepší bilanci Pardubice, které se radovaly ze dvou vítězství v normální hrací době (2:1 a 6:2). Oceláři pro změnu dvakrát zvítězili po prodloužení a to shodně 3:2. Play-off je ovšem úplně jiná soutěž a rozhodovat mohou opravdu maličkosti.

Brankáři

Zde vidím velkou výhodu na straně Třince, který má k dispozici velmi vyrovnanou dvojici Hrubec-Hamerlík. Oba odchytali mnoho těžkých zápasů. Jedničkou v play-off bude nejspíš prvně jmenovaný. Pardubice budou sázet na Kacetla, tedy na gólmana, který střídá lepší momenty s těmi horšími. Uvidíme, jak se popasuje s touto sérií.

Výhoda – Třinec

Obránci

Na straně Třince jsou zkušení beci, namátkou Vladimír Roth, Lukáš Krajíček, či Milan Doudera. Všichni jmenovaní mají reprezentační zkušenosti. Na straně Pardubic nalezneme například Petra Čáslavu a velmi produktivního Marka Trončinského. Přesto si myslím, že lepší hráči jsou opět na straně Třince.

Výhoda – Třinec

Útočníci

Kanonýry k pohledání nalezneme na obou soupiskách. Martin Růžička měl v tomto ročníku vynikající formu. Na druhé straně se střelecky dařilo především Petru Sýkorovi. Komplexnější hráče ovšem mají opět Oceláři. Věřím, že budou produktivnější.

Výhoda – Třinec

Trenéři

V tomto směru mají drobnou výhodu svěřenci Miloše Holaně, který je oproti Václavu Varaďovi o něco zkušenějším koučem. Velikou roli může hrát Pavel Marek, který zná poměry v Třinci dokonale.

Výhoda – Pardubice

Tip: postup Třince

Vítkovice Ridera – Kometa Brno

Mistr Tipsport extraligy z Brna má před sebou další výzvu. Obhájit a v historických tabulkách se osamostatnit na prvním místě a stát se nejúspěšnějším celkem v historii československého a českého hokeje. Popravdě řečeno, svěřenci Libora Zábranského před sebou mají těžký oříšek, neboť narazí na Vítkovice.

Vítkovice bychom mohli charakterizovat jako velmi pracovité, bojovné a zarputilé mužstvo, které nenechá svému soupeři nic zadarmo. Ridera podává velmi vyrovnané výkony, které mužstvo po základní části vynesly až na čtvrté místo. Pro některé to může být překvapivé, nicméně svěřenci Jakuba Petra si rozhodně nevedli takto dobře náhodou.

V sérii nebude podle mého názoru k vidění příliš pohledná hra. Vše bude založené na poctivém defenzivním výkonu. Obě mužstva se velmi dobře znají, tudíž se nedá očekávat nějaký „hurá“ hokej v jejich podání. Rozhodovat bude především momentální forma a rozpoložení gólmanů či přesilové hry.

Vzájemné zápasy mezi oběma celky vyznívají lépe pro Kometu. Ta zvítězila ve třech případech (5:1, 1:0, 2:0). Vítkovice se radovaly z jednoho vítězství a to konkrétně 3:1 na půdě svého rivala. Zajímavé je, že Ridera se v domácím prostředí proti Kometě ani jednou střelecky neprosadila!

Brankáři

Mezi tyčemi vidím drobnou výhodu na straně Vítkovic. Mají jasnou brankářkou jedničku, kterou je Patrik Bartošák. Ten se díky svým vynikajícím výkonům podíval i do Jižní Koreje. Bartošák si po celý ročník drží velmi vysoký standard. Na druhé straně se v brankovišti střídají Marek Čiliak s Markem Langhammerem. Doposud není jasné, který z této dvojice do vyřazovacích bojů nastoupí jako první brankář. Upřímně, Marek Čiliak v závěru základní části neoplýval přílišnou jistotou. Myslím si tedy, že přednost mezi tyčemi dostane mladší z této dvojice.

Výhoda – Vítkovice

Obránci

Obranné řady Vítkovic na mě v sezóně působili kompaktnějším dojmem. Velikou roli bude hrát především domácí tvrďák Jan Výtisk, jehož výkony v zápasech play-off gradují. Na druhé straně bude velmi zajímavé sledovat Jakuba Krejčíka či Jana Štencla. Uvidíme, jak se poperou s nepříjemně hrající Riderou.

Výhoda – Vítkovice

Útočníci

Na straně Komety Brno nalezneme velice zkušené borce (Martin Erat, Leoš Čermák, Martin Zaťovič). O slovo se navíc hlásí Radim Zohorna či Martin Nečas. Na domácí straně je jasným lídrem týmu Rostislav Olesz. Tady má větší sílu Kometa.

Výhoda – Brno

Trenéři

Zde vidím drobnou výhodu na straně Vítkovic, a to konkrétně v osobě velmi ambiciózního Jakuba Petra, který je dle mého názoru nepříliš doceněným trenérem. Jeho potenciál poznáme nejspíše až v budoucnu. Oproti tomu na straně Brna by mohla být drobná výhoda v tom, že realizační tým má mnoho cenných zkušeností z loňského tažení za vítězstvím. Přesto si troufnu tvrdit, že větší odborníky najdeme na straně Vítkovic.

Výhoda – Vítkovice

Tip: postup Brna


Autor: seky07

Máte zájem o psaní blogů? Ozvěte se nám na blogy@tipsport.cz.


Foto: Jiří Vojzola.

Přečteno: 1 196x

Komentáře k článku

Chcete přispívat do diskuzního fóra? Přihlaste se do svého herního konta u Tipsportu, nebo si konto zdarma založte!

Založit účet