• AKU
Tento tiket je zatím prázdný, sázku přidáte kliknutím na příslušný kurz.
Analýzy

Outsideři Browne a Buglioni udeří!

22. březen 2018  Autor: DanielRFC 

Tento víkend si pro nás jeden z největších boxerských promotérů Eddie Hearn (a jeho Matchroom Boxing) nachystal další zajímavý galavečer. Jak jsme u Eddieho zvyklí, neskládá zápasy jen tak, aby dělal svým boxerům rekord, ale aby přichystal atraktivní duely, které si diváci užijí. Galavečer si můžete vychutnat v sobotu živě na Sport 1 od 20:00 hod. Svým komentářem vás těmito zápasy provedu já spolu s kolegou Antonínem Vavrdou.


Frank Buglioni vs. Callum Johnson

Zápas o titul British and Commonwealth Light v těžké váze

Frank Buglioni je britská dvojka v polotěžké váze. Na kontě má 24 zápasů, 21 z nich zmákl (z toho 15× KO), dvakrát podlehl a jednou odešel z ringu s remízou. Buglioni na sebe upozorňoval už v AOB boxu, kde ze svých 70 zápasů 60 vyhrál a zhruba polovinu ukončil před limitem.

V roce 2010 byl zařazen do přípravného týmu anglické reprezentace pro hry v Londýně. Ještě před nimi přestoupil do profesionálního ringu, kde v roce 2011 debutoval triumfem.

Boxuje jako většina britských boxerů – ze zapřených nohou a s těžištěm nízko. Je to boxer, který vytváří tlak, jde po svých soupeřích s dobrým pohybem těla a hezkou mezihrou.

Daří se mu prosazovat ze vstřícných a kontr úderů. Pokud je jeho soupeř v ústupu, je to voda na jeho mlýn. Pokud ovšem protivník odmítne hrát podle jeho not a jde se přetlačovat, nesedí mu to. Bylo to vidět v jeho posledním prohraném utkání s Chudinovem, kde v přestřelkách často inkasoval a na body padl 0:3.

První porážka, kterou utrpěl, byla s běloruským boxerem Khomitskym, jehož dokázal na body porazit náš Lukáš Konečný. I když se pro Franka do té doby zápas nevyvíjel úplně špatně, soupeř ho v 6. kole několikrát nachytal levačkou na bradu a z jeho rohu přilétl ručník.

Když už v souvislosti s Buglionim zmiňujeme české boxery, musím zmínit, že se osobně potkal ještě s jiným – s českou jedničkou Štěpánem Horváthem, kterého dokázal porazit TKO.

Buglioniho sokem je Callum Johnson. Callum má na kontě 16 duelů bez jediné porážky. Je to také britský boxer a ač je jeho rekord bez chyby, po prostudování zjistíme, že nikdy moc silného soupeře nepotkal. Zatím pokaždé nastupoval do ringu jako favorit. Většinu zápasu nosí levou ruku hodně nízko, stojí více bokem, takže se hůře zasahuje, kvůli tomu nicméně nemůže plně využít rotaci těla. Na nohou působí pomalejším dojmem, ale má velmi rychlé ruce. Naposledy stál v ringu v září 2016, takže nebude úplně rozboxovaný a čekám pomalejší rozjezd.

Pro mě rozhodně kurzově hodně zajímavý zápas. Tipsport vidí jako mírného favorita Johnsona (1,85 ku 1,98). Já si vsadil 400 Kč na Buglioniho. Když jsem boxery prostudoval, přihodil jsem ještě 500… Za mě 70 na 30 pro Buglioniho.

Dillian Whyte vs. Lucas Browne

Zápas o světový titul WBC Silver Championship v polotěžké váze

Browne je obrovitý Australan, má 196 cm a kolem 120 kg svalové hmoty. Sám o sobě působí nebezpečným dojmem a k jeho vizáži přispívá i potetovaný trup. I když je Lucasovi už 38 let, udržuje se ve výborné kondici a do ringu chodí dobře připravený. Není příliš rychlý a obratný, ale dohání to dobrou technikou a taktikou. I když jeho pohyb nepůsobí ladně, je efektivní. Na kontě má 25 utkání, z toho 22 jich ukončil KO. Ve světě mu patří 15. místo, v Austrálii je jednička.

Dillian Whyte je 193 cm vysoký britský boxer. V amatérském ringu odboxoval jen šest zápasů, z toho pět vyhrál KO. Jediný, kdo mu bitvu vydržel odboxovat až do konce, ač nakonec prohrál, byl současný mistr světa Anthony Joshua. V té době začalo platit pravidlo, že amatérští boxeři nesmí s AOB boxem provozovat jiný kontaktní sport. Jelikož se Whyte věnoval ještě kickboxu, přestoupil do profesionálního ringu, kde tak přísná pravidla nejsou.

Od té doby odboxoval 23 zápasů, z nichž jedinkrát padl – v 16. duelu, což byla odveta s Anthonym Joshuou. Po sedm kol Joshua Whyta bil, než zakročil rozhodčí a zápas zastavil. Od té doby odboxoval sedm zápasů a všechny vítězně! Není to ovšem ten Whyte, kterého jsme znali. Jako by v tom duelu něco ztratil, už není tak odolný a dravý. V současné době mu ve světě patří 9. místo a na domácí scéně je druhý za svým jediným přemožitelem.

V tomto zápase vidí Tipsport jako favorita Whyta (v kurzu 1,27). Myslím si, že Brown může překvapit. Pokud si pohlídá začátek a tvrdě, jak to on umí, zasáhne, může zvítězit před limitem. Celkem nejistý zápas, vsadím na Browna.

Moje tikety jsou následující:

TIKET 1 x TIKET 2 x TIKET 3 x TIKET 4

Inspirujete se?


Autor: DanielRFC

Máte zájem o psaní blogů? Ozvěte se nám na blogy@tipsport.cz.


Foto: Profimedia.cz

Přečteno: 923x

Komentáře k článku

Chcete přispívat do diskuzního fóra? Přihlaste se do svého herního konta u Tipsportu, nebo si konto zdarma založte!

Založit účet