• AKU
Tento tiket je zatím prázdný, sázku přidáte kliknutím na příslušný kurz.
Analýzy

Tipliga

Představení

Tipliga (TL je pravidelná soutěž pro největší sázkařskou komunitu. Můžete ji hrát na pobočkách i na internetu systémem, který je podobný například fotbalovým soutěžím. Do Tipligy smíte zařadit všechny sázky s výjimkou live sázek.

Prvním tiketem zařazeným do TL (stačí zaškrtnout na tiketu) se dostáváte do hry. Tipliga má 13 úrovní od tzv. Pralesa až po 1. ligu (viz. tabulka níže). Počet skupin odpovídá úrovni soutěže a pro následující nižší ligu je vždy dvojnásobný. To znamená, že 1. liga má pouze jednu skupinu, 2. liga má dvě skupiny, 3. liga čtyři skupiny atd. Postoupit (sestoupit) můžete jednou měsíčně, a to pouze o ligu výše (níže). Skupina má maximálně 16 členů (v nejnižší obsazené lize se může stát, že vás ve skupině bude hrát méně než 16).

O tom, kdo je lepší, rozhodují body. Ty odpovídají výhrám na tiketech, které jste zařadili do TL. Pokud například vsadíte kurz 2 za 30 Kč, vidíte na tiketu výhru 60 Kč a získali jste 60 bodů do TL.

Abychom nepreferovali hráče s vyššími finančními možnostmi, přidali jsme tzv. denní limity. Každá liga má jiný limit a znamená to, že v daný den nesmí nikdo vsadit do TL více než limit.


Vyhodnocení kola

Kolik lidí postupuje a kolik sestupuje?

Počet postupujících a sestupujících ze skupiny je závislý na úrovni ligy (z 1. ligy není kam postoupit, z Pralesa kam sestoupit). Rozhoduje počet bodů, které jste za měsíc získali. Další měsíc začínáte od nuly. Pokud v daném měsíci nepodáte do TL ani jeden tiket, nemůžete postoupit.

Rovnost bodů

V případě rovnosti bodů rozhoduje počet tiketů podaných v určitém měsíci. Přednost v postupu (udržení se) dostává ten, kdo podal více tiketů. V případě další rovnosti rozhoduje dřívější datum registrace u sázkové kanceláře.

Cashout a body do TL

Cash out můžete využít také pro tikety v TL. Peníze vám připíšeme podle nabídky, body do TL však započítáme až po celém vyhodnocení tiketu, jako byste cash out neprovedli.

Chceme zamezit spekulacím, při kterých by část uživatelů sázela tikety pouze s vidinou okamžitého cash outu a rychlého zisku bodů „zadarmo“.

Sázet můžete dopředu

Povinnost sázet denně nemáte. Na jednom tiketu například můžete vyhrát 1 000 bodů a rozhodnout se, že vám to stačí na celý měsíc. Kvůli denním limitům se ale pravidelnost vyplatí. Abyste nemuseli stále přemýšlet o tom, že máte vsadit do TL, přidali jsme možnost vsadit tiket dopředu. Sázet ale můžete jen na to, co se hraje nejdříve v den, na který tiket připadá. Povoleno není ani sázet na zápasy, které se hrají v jiném kalendářním měsíci, než je aktuální kolo TL. Při vsazení tiketu v každém případě pohlídáme, jestli jste ho sestavili správně, a když ne, informujeme vás.

Turnaj mistrů

Kromě pravidelného měsíčního soutěžení a postupování dává TL další zajímavou možnost výhry, postup do Turnaje mistrů. V něm se na konci roku 2019 utkají nejlepší hráči z Tipligy a ze soutěží typu Tipcup. Účast z Tipligy si zajistí sázkaři, kteří budou v daném termínu figurovat v 1. lize, 2. lize, Národní lize, Divizi, Krajském přeboru, A třídě a B třídě. V Turnaji mistrů se bude hrát o automobily a spousty Netů.

Test znalostí TL:

  1. Kolik skupin má Národní liga? (A: 1, B: 2, C: 4)
  2. Kolik celkem sázkařů hraje 2. ligu? (A: 10, B: 20, C: 32)
  3. Vsadili jste tiket v kurzu 2 za 100 Kč do TL a vyhráli. Kolik získáte bodů do TL? (A: 100, B: 200, C: 300)
  4. Kolik Kč je váš denní limit vkladů v TL, pokud hrajete Krajský přebor? (A: 50 Kč, B: 200 Kč, C: 100 Kč)
  5. Lze vsadit do TL sázku live? (A: Ne, B: Ano, C: Ano, ale jenom fotbal a tenis)


Správné odpovědi: 1: C, 2: C, 3: B, 4: B, 5: A

Svým zapojením do soutěže souhlasí soutěžící s pravidly, která jsou k dispozici zde.